L
A
G
E
L
P
L
E
H
  • 9:00 - 18:00

    РОБОЧІ ГОДИНИ ПН. - ПТ.

    Київ, Новозабарська, 2/6

Пришвейда в суді та фальшиві адвокати

Відкрите звернення ГО «Правозахисне об’єднання українців в Україні» до Оболонського районного суду міста Києва (Лист №05/02-20 від 05.02.2020)

Повідомлення про імітацію правосуддя в Оболонському районному суді м. Києва та запит про надання публічної інформації

«… на топ-рівні корупції в Уряді, Парламенті та Офісі Президента — немає…», — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у Верховній Раді 21 лютого 2020 року. (джерело https://sud.ua/ru/news/ukraine/161662-v-ukrayini-vikorinili-koruptsiyu-u-nayvischikh-eshelonakh-vladi-goncharuk?fbclid=IwAR1njFVoTCJEyuyVUvxLevHgjQpFvNvUPeZBcPiwG6psQbg439hJNEUoU2I)

А наголошуючи, що роботи ще дуже багато, Гончарук напевно мав на увазі викорінення корупції в інших місцях, зокрема, не виключено в Оболонському районному суді міста Києва, в якому суддя Луценко Олександр Миколайович продовжує імітувати правосуддя зазначаючи іменем України в офіційних документах завідомо неправдиві відомості, як от в постанові від 03.02.2020 у справі № 756/15315/19 (доступна в ЄДРСР за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/87331250) для уникнення неправильності складення протоколу зазначив, але не виключно, місце вчинення ДТП в населеному пункті Києві, коли насправді ДТП відбулось за межами населеного пункту Київ.

Спійманий раніше на імітації правосуддя винесенням неправосудних рішень у вигляді постанов про накладення адміністративних стягнень на підставі статті 122-2 КУпАП позбавляючи права керування транспортними засобами за невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу, суддя Луценко О.М. уникнув покарання у вигляді звільнення за браком голосів колегіального органу (нереабілітуючих підстав) (!)

За матеріалами Вищої ради юстиції, Суддя Луценко О.М. недостовірну інформацію в рапорті лейтенанта Данілова Р.В. про наявність символіки вважав достовірною (постанова від 05.02.2014 у справі № 3-771/14, скасована судом апеляційної інстанції 17.03.2014 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення), а в рапорті ІВДАІ Оболонського РУ ГУ МВС України в місті Києві Євченко О.В. відсутню інформацію про особу правопорушника вважав наявною (постанова від 21.01.2014 у справі №3-190/14, скасована судом апеляційної інстанції 05.03.2014 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення).

В своїй декларації про доходи за 2017 рік суддя Луценко О.М. зазначив доходом 4529 грн в якості заробітної плати отриманої за основним місцем роботи дружиною Луценко Наталією Валеріївною в АО «Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва» (ЄДРПОУ 20079156) місцезнаходженням у сусідньому із Оболонським районним судом в м.Києві будинку 2-Д по вул. Маршала Тимошенка в місті Києві (джерело https://public.nazk.gov.ua/declaration/fc0ef619-e498-49fd-9b0c-ef5cbc9997ea).

В Єдиному реєстрі адвокатів України (ЄРАУ) на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України (НААУ) за посиланням
https://erau.unba.org.ua/profile/39330, дружина судді Луценко О.М. Луценко Наталія Валеріївна значиться такою, що здійснює адвокатську діяльність на підставі свідоцтва №5068 виданого Радою адвокатів міста Києва 11.12.2017 відповідно до рішення №26-18-26 від 27.06.2012 в організаційній формі Адвокатського об’єднання «Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва» адресою робочого місця адвоката «04212, Київ обл., Київ, р-н Оболонський, вул. Маршала Тимошенка, буд. 2-Д, повер» та контактною інформацією: тел. +38(044)426-70-10; +38(044)419-70-60; E-mail: lucenkon947@gmail.com.

До видачі свідоцтва №5068 11.12.2017 дружина судді Луценко О.М. позиціонувалась такою, що здійснює адвокатську діяльність в тій же організаційній формі Адвокатського об’єднання «Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва» під своїм дівочим прізвищем Корнієнко.

Єдиним засновником (учасником), керівником та підписантом АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156), згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на офіційному сайті Міністерства юстиції України за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch, значиться Борисов Юрій Павлович, органом управління юридичної особи - Загальні збори, а інформація про здійснення зв’язку з юридичною особою тел. 4183680 та тел./факс 4197060.

Станом, на дату цього звернення, згідно опрацьованих відомостей ЄРАУ на офіційному сайті НААУ, адвокатами, які здійснюють діяльність в організаційній формі Адвокатського об’єднання «Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва» значаться:
Бєляєва Аліна Петрівна
Борисов Юрій Павлович
Джунь Лариса Іванівна
Карпенко Роман Валентинович
Ковтун Олег Миколайович
Конюшко Володимир Миколайович
Кудін Віктор Семенович
Луценко Наталія Валеріївна
Самольотова Олена Володимирівна
Трунова Наталія Юріївна
Шклянка Петро Михайлович
Явець Тамара Олексіївна
що не виключає можливість інформації в ЄРАУ щодо інших осіб в організаційній формі того ж адвокатського об’єднання.

Згідно терміну, визначеного п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Профільний закон), адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

Відповідно до ст.4 Профільного закону, Адвокатська діяльність здійснюється на принципах верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів (ч.1). Адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності) (ч.3).

Відповідно до ст.15 Профільного закону, Адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту (ч.1). Державна реєстрація адвокатського об’єднання здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом (ч.2). Про створення, реорганізацію або ліквідацію адвокатського об’єднання, зміну складу його учасників адвокатське об’єднання протягом трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців письмово повідомляє відповідну раду адвокатів регіону (ч.4). Стороною договору про надання правової допомоги є адвокатське об’єднання. Від імені адвокатського об’єднання договір про надання правової допомоги підписується учасником адвокатського об’єднання, уповноваженим на це довіреністю або статутом адвокатського об’єднання (ч.5).

До Єдиного реєстру адвокатів України, відповідно до ч.2 ст.15 Профільного закону, вносяться такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові адвоката (п.1); номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю… (п.2); найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності, номери засобів зв’язку (п.3); адреса робочого місця адвоката, номери засобів зв’язку (п.4).

Відповідно до ч.3 ст.17 Профільного закону, Адвокат протягом трьох днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, письмово повідомляє про такі зміни раду адвокатів регіону за адресою свого робочого місця, крім випадків, якщо ці зміни вносяться на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

За приписами п.1 ст.11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними. Вони, відповідно до ч.1 ст.10 цього закону, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Отже, дружина судді Луценка О.М. Луценко Наталія Валеріївна (дівоче прізвище Корнієнко) як і інші особи, зазначені в ЄРАУ адвокатами, що здійснюють адвокатську діяльність в організаційній формі Адвокатського об’єднання «Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва», не будучи учасниками цього об’єднання, а єдиний учасник, керівник та підписант Борисов Юрій Павлович, як такий, що не може здійснювати адвокатську діяльність в організаційній формі адвокатського об’єднання (не адвокатського бюро чи як самозайнята особа) - не є адвокатами за визначенням п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відомості в ЄРАУ відносно цих «адвокатів» сфальшовані або внесені на підставі підробних, таких що містять недостовірну інформацію, документів.

Ці особи не можуть вважатись такими, у яких, відповідно до приписів ч.3 ст.237 ЦК України, представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Інформація про представництво та представників АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156), відповідно до ч.2 ст.29 Закону України «Про інформацію» вважається предметом суспільного інтересу як така, що забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

Однією із засад судочинства, відповідно до ст. 129 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», портал електронних сервісів повинен забезпечувати доступ державних органів, у тому числі судів, до відомостей з Єдиного державного реєстру.

Допуск суддями зазначених адвокатами до представництва сторін в провадженнях справ Оболонського районного суду м. Києва на підставі ордерів чи довіреностей АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156) є порушенням, що порочить звання судді, морально-етичні принципи поведінки судді, викликає сумніви в об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів, а відтак становить суспільний інтерес щодо захисту свободи особи як прав людини в Україні, зокрема та національної безпеки - загалом.

Відповідно до ч.6 ст.6, ч.2 ст.14, ч.1 ст.25 Закону України «Про захист персональних даних» допускається і дозволяється обробка та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди у випадках визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Запитувана інформація, відповідно до Закону України «Про інформацію» про факти порушення прав і свобод людини не відноситься до інформації з обмеженим доступом (п.4 ч.4 ст. 21), містить відомості про право, його реалізацію, юридичні факти, правовідносини, правопорушення і боротьбу з ними, що є правовою інформацією (ч.1 ст.17) і допускається до збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди в інтересах національної безпеки та захисту прав людини (ч.2 ст.11).

Віднесення до інформації з обмеженим доступом відомостей: про факти порушення прав і свобод людини (п.4 ч.4); інших відомостей, доступ до яких не може бути обмежено відповідно до законів (п.6 ч.4) - є порушенням ст. 21 Закону України «Про інформацію».

Цей запит ГО «Правозахисне об’єднання українців в Україні» стосується інформації, що становить суспільний інтерес загрозою національній безпеці і громадян України їх економічного добробуту та прав людини, і яка може поширюватись як інформація з обмеженим доступом відповідно до ст. 29 Закону України «Про інформацію».

Приписами ч.2 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що відповідь на запит, який стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

На підставі вищенаведеного, у відповідності до ст.19, ч.3ст.20 в порядку ч.2 ст.20, ч.1, ч.4 ст.21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» клопочу про термінове опрацювання запиту з наданням відповіді не пізніше 48 годин з дня його отримання та, - П Р О Ш У:

1. Відповідно до чинного законодавства України відреагувати на висвітлену у цьому зверненні інформацію про спотворення правосуддя Оболонським районним судом м. Києва, у тому числі шляхом повідомлення відповідних органів про вчинення кримінальних правопорушень та усуненням середовища, причин і умов імітації правосуддя в Оболонському районному суді м. Києва.

2. Повідомити посади, прізвища, імена та по-батькові, суддів і інших посадових (службових) осіб Оболонського районного суду м. Києва, які перебувають у близьких родинних стосунках (першого ступеню споріднення) із будь-якою з переліку осіб зазначених адвокатами АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156) зокрема: Бєляєва Аліна Петрівна, Борисов Юрій Павлович, Джунь Лариса Іванівна, Карпенко Роман Валентинович, Ковтун Олег Миколайович, Конюшко Володимир Миколайович, Кудін Віктор Семенович, Луценко Наталія Валеріївна, Самольотова Олена Володимирівна, Трунова Наталія Юріївна, Шклянка Петро Михайлович, Явець Тамара Олексіївна.
3. Повідомити номери справ у цивільних, кримінальних та провадженнях у справах про адміністративні правопорушення, у яких приймали участь в якості представників, захисників за повноваженнями АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156) на підставі довіреностей чи ордерів за період з 2012 року по даний час. Надати копії таких довіреностей та ордерів.

4. Повідомити номери справ у цивільних, кримінальних та провадженнях у справах про адміністративні правопорушення, у яких приймали участь в якості представників, захисників Бєляєва Аліна Петрівна, Борисов Юрій Павлович, Джунь Лариса Іванівна, Карпенко Роман Валентинович, Ковтун Олег Миколайович, Конюшко Володимир Миколайович, Корнієнко Наталія Валеріївна, Кудін Віктор Семенович, Луценко Наталія Валеріївна, Самольотова Олена Володимирівна, Трунова Наталія Юріївна, Шклянка Петро Михайлович, Явець Тамара Олексіївна, інакше як за повноваженнями АО "КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА" (ЄДРПОУ 20079156) за період з 2012 року по даний час. Надати копії таких довіреностей та ордерів.

5. Повідомити про визначені спеціальні місця (адреса) для роботи (періоди часу) запитувачів з документами чи їх копіями, в яких надається право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.

6. Повідомити про спеціальні структурні підрозділи або призначених відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації.

7. Надати інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає Оболонський районний суд м. Києва та інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень Оболонського районного суду м. Києва, як розпорядника інформації.

8. Надати усі наявні плани проведення та порядок денний відкритих засідань органів, зборів та інших утворень Оболонського районного суду м. Києва з моменту утворення та до кінця поточного року.

Додатки:

1) Довідка про зміст публічної інформації в ЄДР щодо юридичної особи № 05/02-20/1 від 25.02.2020 - на 1 арк;

2) Довідка про зміст візуальної інформації в ЄРАУ щодо адвокатів № 05/02-20/2 від 25.02.2020 - на 4 арк;

Президент ГО «Правозахисне об’єднання українців в Україні» Р.С. Трускавецький

Написати відгук

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Погано           Добре