L
A
G
E
L
P
L
E
H
  • 9:00 - 18:00

    РОБОЧІ ГОДИНИ ПН. - ПТ.

    Київ, Новозабарська, 2/6

Визнання договору дарування (благодійної допомоги) недійсним

Визнання договору дарування (благодійної допомоги) недійсним як ефективний спосіб відновлення порушених пришвейдою прав, відшкодування спричинених збитків та притягнення пришвейдників до відповідальності.

Весною 2014 року у Гімназії №143 в м. Києві відбувалась вступна кампанія до першого класу початкової школи але, всупереч чинному законодавству, передумовою зарахування першачків до школи  вимагались позитивні результати досліджень на готовність дитини до школи та спроможність забезпечення 6000 грн «благодійного внеску» (благодійної пожертви як безоплатної передачі благодійником коштів, у власність бенефіціара (вигодонабувача нужденного у допомозі) для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до закону).

Щасливі за результатами досліджень батьки тут же отримували право написати заяву та необхідні для сплати «благодійного внеску» реквізити. Необхідність оплати «благодійного внеску» сприймалась своєрідним «бронюванням» та закріпленням за дитиною «дефіцитного» серед всіх бажаючих місця в початкову школу цієї гімназії, а тому зволікати з «благодійництвом», як важливим етапом на шляху до омріяної мети, було б нерозумно та й перед «людьми» соромно.

Сплата благодійником «благодійного внеску» та прийняття його бенефіціаром (гімназією) безпосередньо чи опосередковано благодійною організацією (БФ «Діти нового століття», ЄДРПОУ 26051822) для наступної передачі бенефіціару вважається укладенням специфічного договору дарування з певними особливостями. Особливості такого дарування витікають лише із зумовлених специфікою: добровільністю; заявленою та існуючою потребою у благодійності на підставі благодійної програми; конкретного бенефіціара яким може бути лише фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада; цільового витрачання коштів; звітування перед благодійником і бенефіціаром тощо.

В залежності від обставин (вимоги, обману чи помилки), що передували укладенню договору такий договір визнається судом недійсним, а отриманий за ним «благодійний внесок» підлягає поверненню благодійнику в повному обсязі. Крім того, пришвейдники з урахуванням співучасті у вимогах сплати «благодійного внеску» чи введення благодійника в оману з метою заволодіння його коштами на свою користь чи користь інших осіб підлягають притягненню до кримінальної відповідальності за здирництво чи шахрайство, відповідно.

Зазначене стосується не лише «вступних внесків» для першачків цьогорічної вступної кампанії, а й «вступних внесків» від прийому до інших класів попередніх років, також і щомісячних поборів учнів у вигляді «благодійних внесків» по 350 грн тощо.

З питань відновлення порушених пришвейдою прав, відшкодування спричинених пришвейдою збитків та притягнення пришвейдників до відповідальності можна звертатись до Громадської організації «Правозахисне об’єднання українців в Україні.

Інформація про діяльність організації та пришвейду на сайті.

Роман Трускавецький LegalHelp

Написати відгук

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Погано           Добре