L
A
G
E
L
P
L
E
H
  • 9:00 - 18:00

    РОБОЧІ ГОДИНИ ПН. - ПТ.

    Київ, Новозабарська, 2/6

Коригування податкових накладних, їх реєстрація та податковий період зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість

В проміжок часу, від оплати до поставки товарів (робіт, послуг), постачальник та покупець можуть дійти згоди про зміну кількісних, якісних та вартісних показників поставки, що зумовлює відповідне коригування податкових накладних та показників податкового кредиту і зобов'язання з податку на додану вартість (надалі - ПДВ) у податкових деклараціях з ПДВ таких платників ПДВ (абз.1 п.192.1. ст.192 Податкового кодексу України (надалі - ПКУ)).

Коригування податкових накладних здійснюється шляхом проведення постачальником розрахунку коригування до податкової накладної та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - ЄРПН) (абз.2 п.192.1. ст.192 ПКУ).

Якщо розрахунком коригування зменшується компенсація вартості товарів (робіт, послуг) то, проведений постачальником розрахунок коригування до податкової накладної надсилається покупцю і подається на реєстрацію до ЄРПН покупцем (абз.4 п.192.1. ст.192 ПКУ).

Право зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ у постачальника виникає лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (абз.2 пп. «б» пп. 192.1.1 п.192.1 ст.192 ПКУ) та в залежності від вчасності чи порушення термінів реєстрації в ЄРПН:

1) за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок за умови вчасної (15 днів) реєстрації в ЄРПН (пп. «а» пп. 192.1.1 п.192.1 ст.192. ПКУ);

2) за результатами податкового періоду, протягом якого був зареєстрований за умови порушення терміну реєстрації в ЄРПН (абз.5 п.198.6 ст.198 ПКУ).

Тобто, в разі, якщо проведений (складений, сформований) 26 листопада постачальником розрахунок коригування до податкової накладної зареєстрований покупцем в ЄРПН вчасно (протягом 15 днів або не пізніше 11 грудня) то постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ за податковий період листопада місяця, а в разі порушення терміну реєстрації в ЄРПН (12 грудня і пізніше) – за податковий період не раніше грудня місяця.

Любов Біла LegalHelp

Схожі статті

Облік сільгоспвиробників (особливості)

Облік сільгоспвиробників (особливості)

Особливість обліку сільгоспвиробників серед іншого виробництва полягає загалом у неможливості прогнозування собівартості вирощеної (виготовленої) продукції як необхідного показника, що приймає участь ..

Написати відгук

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Погано           Добре